Ford touringcars & GT /
Zowel fabrieksauto's als Klantenteams als Zakspeed, Rouse en Eggenberger zijn succesvol geweest met de Capri en Sierra . Tegenwoordig wordt er gereden met de reïncarnatie van de 60'er jaren Ford GT prototype.

Ford works cars and customerteams like Zakspeed, Rouse and Eggenberger won races with the Capri and Sierra. Nowadays the modern version of the 60's Ford GT prototype is being used.
Year #

Team & results

In mijn collectie / my collection

2011  41
race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Markus Palttala (FIN) / Antoine Leclerc (F) / Jonathan Hirschi (F)

team: Marc VDS (B)
car: Ford GT
result: 13th / 521 laps

Spark SB 019
2010  61  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Cyndie Alleman (CH) / Natacha Gachnang (CH) / Rahel Frey (CH)
team: Matech Competition (CH)
car: Ford GT
result: dnf / 59 laps
   
including movie

Spark S 2575
2009  40
race: 24 uur / hours Nürburgring
drivers: Hermann Tilke (
D) / Dirk Adorf (D) / Marc Henerici (D) / Thomas Mutsch (D)
team: Raeder Motorsport (D)
car: Ford GT
result: dnf / 73 laps
 
including movie

Minichamps 
MC 437 098440
2006
    
race: -
drivers: -
team: Ford (USA)
car: Ford GT Heritage Edition
result: -
   
including movie

Minichamps 
MC 400 084202
2005 888 race: Australian V8 Supercars - Eastern Creek
drivers: Craig Lowndes (AUS)
team: Triple Eight Engineering (AUS)
car: Ford Falcon BA
result: 1st

Classic Carlectables 2888-2
2003  33  race: V8 Star Championship
drivers: Michael Bartels (D)
team: Vitaphone Schnabl Racing (D)
car: Ford Mondeo V8 Star
result: 2nd championship

Schuco 04873
1994  13
race: DTM Championship
drivers: Jürgen Feucht (D)
team: Challenger Team (D)
car: Ford Mustang GT
result: 25th

Minichamps MC 430 948313
1989  1  race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Gianfranco Brancatelli (I) / Bernd Schneider (D) / Win Percy (GB)
team: Ford Motorsport / Eggenberger (CH)
car: Ford Sierra RS 500
result: 1st / 481 laps

Trofeu 011
1989  8  race: Macau Guia Grand Prix
drivers: Tim Harvey (GB)
team: Andy Rouse Engineering (GB)
car: Ford Sierra RS 500
result: 1st / 26 laps
 

including movie

Premium-X MGPC 003
1989  7  race: DTM - Nürburgring
drivers: Armin Hahne (D)
team: Team Wolf Würth (D)
car: Ford Sierra RS 500
result: dnf / 0 laps

Trofeu SPE 05
1988  6
race: DTM Championship
drivers: Manuel Reuter (D)
team: Ford Ringshausen Motorsport (D)
car: Ford Sierra RS 500
result: 1 x 5th
   
including movie

Minichamps MC 430 888005
1988  18  race: DTM - Zolder
drivers: Klaus Ludwig (D)
team: Grab Ford (D)
car: Ford Sierra RS 500
result: 1st / 24 laps

Minichamps MC 430 888018
1988  6
race: BTCC - Brands Hatch
drivers: Steve Soper (GB)
team: Ford Motorsport / Eggenberger (CH)
car: Ford Sierra RS 500
result: 2nd / 20 laps
   
including movie

Trofeu
TRA me 02
1988  22
race: BTCC - Brands Hatch
drivers: Andy Rouse (GB)
team: Kaliber Ford Team / Andy Rouse (GB)
car: Ford Sierra RS 500
result: 1st / 20 laps
   
including movie

Trofeu
TRA me 02
1987  6
race: Bathurst 1000km
drivers: Steve Soper (GB) / Pierre Dieudonné (B)
team: Ford Motorsport / Eggenberger (CH)
car: Ford Sierra RS 500
result: disq. / 161 laps
   
including movie

Minichamps MC 430 878006
1987  67
race: 24 uur / hours Nürburgring
drivers: Klaus Ludwig (D) / Klaus Niedzwiedz (D) / Steve Soper (GB)
team: Ford Motorsport / Eggenberger (CH)
car: Ford Sierra RS 500
result: 1st / ? laps

Minichamps MC 430 878067
1987 14
race: DTM - Zolder
drivers: Walter Mertes (D)
team: Ford Ringshausen Motorsport (D)
car: Ford Sierra XR4Ti
result: dnf / 15 laps


NEO 44300
1985  1
race: BSCC - Donington
drivers: Andy Rouse (GB)
team: ICS ltd. / Andy Rouse (GB)
car: Ford Merkur XR4Ti
result: 1st / 20 laps
   
including movie

Vanguards VA 12202
1982  1  race: DRM Eifelrennen Nürburgring
drivers: Klaus Ludwig (D)
team: Zakspeed Racing (D)
car: Ford Capri turbo
result: 3rd / 7 laps

Minichamps 
MC 400 828501
1982  83
race: Rennsport Trophae - Zolder
drivers: Jörg van Ommen (D)
team: Denim Team Zakspeed (D)
car: Ford Escort RS1800
result: 2nd / 24 laps

NEO
45233
1981  2
race: DRM Division II Championship
drivers: Klaus Ludwig (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Capri turbo
result: 10 x 1st / champion
   
including movie

Quartzo Q 3062
1981  3
race: DRM Division II - Supersprint Nürburgring
drivers: Klaus Niedzwiedz (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Capri turbo
result: 1st / 44 laps

Quartzo Q 3063
1981  4
race: DRM Division II - Supersprint Nürburgring
drivers: Jürgen Hamelmann (D)
team: Jürgen Hamelmann / Zakspeed (D)
car: Ford Capri turbo
result: 3rd / 44 laps

Quartzo Q 3028
1981  55
race: DRM Division I Championship
drivers: Manfrd Winkelhock (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Capri turbo
result: 6 x 1st / 3rd championship

Quartzo Q 3031
1980  3
race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Jean-Michel Martin (B) / Philippe Martin (B)
team: Belga Castrol Team (B) / Gordon Spice (GB)
car: Ford Capri 3.0S
result: 1st / 425 laps

Altaya
Passion de la vitesse 54
1980  1
race: DRM Division I - Jim Clark Rennen Hockenheim
drivers: Klaus Ludwig (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Capri turbo
result: 1st / 18 laps

Minichamps 
MC 430 808501
1980  53
race: DRM Division II - Zolder
drivers: Klaus Niedzwiedz (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Capri turbo
result: 1st / 24 laps

Quartzo Q 3029
1979  9
race: European Touring Car Championship - 500km Enna-Pergusa
drivers: Klaus Niedzwiedz (D) / Jörg Denzel (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Escort RS1800
result: dnf

NEO
45232
1979  1
race: DRM Division II Championship
drivers: Harald Ertl (A)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Capri turbo
result: 2nd / 2 x 1st

Quartzo 3027
1978  27
race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Gordon Spice (GB) / Teddy Pilette (B)
team: Belga Castrol Team (B) / Gordon Spice (GB)
car: Ford Sierra 3.0S
result: 1st / 305 laps

Premium-X PR 008
1978  52
race: DRM division II - Supersprint Nürburgring
drivers: Hans Heyer (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Capri turbo
result: 1st / 44 laps

Quartzo 3026
1977  10  race: DRM Division II - Zolder
drivers: Toine Hezemans (NL)
team: Ford Grab / Weisberg Werkzeuge (D)
car: Ford Escort RS1800
result: 6th / 24 laps

Remember 300
1977  27  race: European Touring Car Championship - 4 uur / hours Nürburgring
drivers: Sigi Müller jr. (D) / Werner Schommers (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Escort RS1800
result: dnf / 10 laps

NEO
45231
1976  32  race: DRM Division II - Supersprint Nürburgring
drivers: Klaus Ludwig (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Escort RS1800
result: 1st / 44 laps
   
including movie


Minichamps MC 400 768432
1976  33  race: DRM Division II - Supersprint Nürburgring
drivers: Armin Hahne (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Escort RS1800
result: 7th / 44 laps

Minichamps MC 400 768433
1976  27  race: European Touring Car Championship - Monza
drivers: Sigi Müller jr. (D) / Martino Finotto (I)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Escort RS1800
result: dnf / 30 laps

NEO
45230
1975  31
race: DRM Division I - Norisring
drivers: Jochen Mass (D)
team: Ford Motorsport Köln (D)
car: Ford Capri 3100 RS
result: 1st / 66 laps

Minichamps MC 430 758031
1975 101 race: DRM Division II - Hockenheim
drivers: Hans Heyer (D)
team: Zakspeed (D)
car: Ford Escort RS1800
result: 1st / 25 laps

Minichamps MC 400 758491
1974  5
race: European Touringcars - 4 uur / hours Zandvoort
drivers: Toine Hezemans (NL) / Dieter Glemser (D)
team: Ford Motorsport Köln (D)
car: Ford Capri 3100 RS
result: 6th / 121 laps

Minichamps MC 430 748005
1972  52
race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Dieter Glemser (D) / Alex Soler-Roig (E)
team: Ford Motorsport Köln (D)
car: Ford Capri 2600 RS
result: 11th / 289 laps

Trofeu 2302
1972  53
race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Jochen Mass (D) / Hans J. Stuck (D)
team: Ford Motorsport Köln (D)
car: Ford Capri 2600 RS
result: dnf / 152 laps

Trofeu 2303
1972  3
race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Gary Birrell (GB) / Claude Bourgoignie (B)
team: Ford BP Racing (B)
car: Ford Capri 2600 RS
result: 2nd / 313 laps

Trofeu 2307
1972  23
race: 24 uur / hours Nürburgring
drivers: Klaus Fritzinger (D) / Hans J. Stuck (D)
team: Klaus Fritzinger (D)
car: Ford Capri 2600 RS
result: 2nd / 144 laps

Trofeu SPE 14
1971  114
race: Brands Hatch
driver: John Fitzpatrick (GB)
team: Team Broadspeed Castrol (GB)
car: Ford Escort RS 1600
result: 1st / 2 x 20 laps

Trofeu TR 526
1970  15
race: Trans-Am Championship
drivers: Parnelli Jones (USA)
team:
Bud Moore Engineering (USA)
car: Ford Mustang Boss 302
result: 5 x 1st


Spark S 2640
1968  16
race: 200 miles Brands Hatch
driver: Frank Gardner (AUS)
team: Alan Mann Racing (GB)
car: Ford Escort 1600 TC
result: 1st / 50 laps

Trofeu TR 525
1967  17
race: 24 uur / hours Le Mans
driver: Claude Dubois (B) / Chris Tuerlinckx (B)
team: Claude Dubois (B)
car: Ford Mustang Shelby 350 GT
result: dnf / 58 laps

Ixo LMC 132
1965  41  race: ETCC - 500km Snetterton
drivers: Sir John Whitmore (GB)
team: Alan Mann Racing (GB)
car: Ford Lotus Cortina
result: 1st / 115 laps

Vanguards VA 07307
1964  59  race: 12 uur / hours Sebring
drivers: Jim Clark (GB) / Ray Parsons (USA)
team: Team Lotus (GB)
car: Ford Lotus Cortina
result: 21st / 171 laps

including movie

Minichamps MC 400 648259