BMW Touring (classic)
BMW is natuurlijk bekend vanwege de toerwagens waarmee ze jaren succes hebben geboekt. De fameuze 320's van het BMW Junior Team en de prachtige CSL "batmobile" uit de 70-er jaren. Maar ook de eerste generatie M3 is legendarisch.

BMW made its fame with the touringcars in the 70's such as the 320's and CSL's. Remember the BMW Junior Team with their 320's and the "batmobile" CSL. Ofcourse also the first generation M3 is a legendary car.
Year #

Team & results

In mijn collectie / my collection

1992 5 race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Jean-Michel Martin (B) / Steve Soper (GB) / Christian Danner (D)
team: BMW Belgium / Bigazzi (I)
car: BMW M3 evo
result: 1st / 513 laps
   
including movie

Spark SB069
1991  6  race: Guia GP Macau
drivers: Emanuele Pirro (I)
team: Schnitzer Motorsport (D)
car: BMW M3 evo
result: 1st / 30 laps
   
including movie

Minichamps 12004
1991  3  race: DTM Championship
drivers: Johnny Cecotto (YV)
team: BMW Motorsport / Schnitzer (D)
car: BMW M3 evo
result: 1 x 1st
   
including movie

Auto Art 69145
1991  42  race: DTM Championship
drivers: Cor Euser (NL)
team: Marlboro BMW Holland / Carly Motors (NL)
car: BMW M3 evo
result: 1 x 13th
   
including movie

Auto Art 69147 + kit
1988  56  race: ETCC - 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Roberto Ravaglia (I) / Dieter Quester (A) / Altfrid Heger (D)
team: BMW Motorsport / Team Schnitzer (D)
car: BMW M3
result: 1st - 509 laps

Ixo Hekorsa HE 033D
1988  31
rrace: DTM - Eifelrennen Nürburgring
drivers: Kurt Thiim (DK)
team: MK Motorsport (D)
car: BMW M3
result: 1st - 22 laps

Minichamps
MC 430 882031
1988  39  race: DTM championship
drivers: Mario Ketterer (D)
team: Jägermeister / Linder Motorsport (D)
car: BMW M3
result: 45th championship

Minichamps MC 430 882039
1987  48  race: ETCC - 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Eric van de Poele (B) / Jean-Michel Martin (B) / Didier Theys (B)
team: Waterloo Motors (B)
car: BMW M3
result: 1st - 481 laps

Ixo Hekorsa HE 009E
1986  10  race: ETCC - 4 uur / hours Jarama
drivers: Roberto Ravaglia (I) / Emanuele Pirro (I)
team: BMW Motorsport / Team Schnitzer (D)
car: BMW 635 CSi
result: 1st / 150 laps

Minichamps BMW 8042 0026 631
1985 23 race: ETCC - 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Manfred Winkelhock (D) / Hervé Regout (B) / Jo Gartner (A)
team: BMW Belgium / Belga Juma Racing Team (B)
car: BMW 635 CSi
result: dnf / 181 laps

Spark SB 066
1984 .62.
race: Bathurst 1000km
drivers: Denny Hulme (NZ) / Prinz Leopold von Bayern (D)
team:
JPS team BMW (AUS)
car: BMW 635 CSi
result: 15th / 148 laps
  
including movie

Spark AS 009
1984  6  race: DTM - Zolder
drivers: Hans J. Stuck (D)
team: Brun Motorsport (CH)
car: BMW 635 CSi
result: 13th / 22 laps

Minichamps + kit Scala43
1984  8  race: ETCC - Donington 500km
drivers: Hans J. Stuck (D) / Dieter Quester (A)
team: BMW Motorsport / Team Schnitzer (D)
car: BMW 635 CSi
result: 3rd / 159 laps

Minichamps BMW 8042 9421 765
1984  23  race: DTM Championship
drivers: Volker Strycek (D)
team: Gubin Sport (D)
car: BMW 635 CSi
result: 1st championship

Minichamps MC 430 842623
1983  11  race: ETCC - Monza 500km
drivers: Bruno Giacomelli (I) / Thierry Boutsen (B)
team: BMW Motorsport (D)
car: BMW 635 CSi
result: 4th / 87 laps

Minichamps MC 430 832611
1983 21 race: ETCC - 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Thierry Tassin (B) / Hans Heyer (D) / Armin Hahne (D)
team: Bastos Juma Racing Team (B)
car: BMW 635 CSi
result: 1st / 488 laps

Spark SB 064
1983 25 race: ETCC - 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Dany Snobeck (F) / Alain Cudini (F) / Alain Peltier (B)
team: Gitanes / Waterloo Motors (B)
car: BMW 635 CSi
result: dnf / 6 hours

Spark SB 065
1983  1  race: Macau Guia Grand Prix
drivers: Hans J. Stuck (D)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 635 CSi
result: 1st / 25 laps

Spark SA 052
1982  26
race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Thierry Tassin (B) / Jean-Pierre Jarier (F) / Jean-Louis Trintignant (F)
team: Waterloo Motors (B)
car: BMW 528i
result: 2nd / 447 laps
  
including movie

NEO 45667
1982  30
race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Eddie Joosen (B) / Armin Hahne (D) / Hans Heyer (D)
team: JUMA (B)
car: BMW 528i
result: 1st / 450 laps
  
including movie

NEO 45666
1982  1
race: European Touring Car Championship
drivers: Umberto Grano (I) / Helmut Kelleners (D)
team: BMW Italia / Eggenberger (CH)
car: BMW 528i
result: 5 x 1st

NEO 45665
1981  1
race: European Touring Car Championship - Salzburgring
drivers: Umberto Grano (I) / Helmut Kelleners (D)
team: BMW Italia / Eggenberger (CH)
car: BMW 635 CSi
result: 1st / 125 laps

Spark RS 1409
1981 1
race: Macau - Guia Grand Prix
drivers: Manfred Winkelhock (D)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 320i
result: 1st / 30 laps

Spark SA 103
1980  55
race: DRM division II Norisring
drivers: Hans J. Stuck (D)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 320 turbo
result: 2nd / 35 laps

Spark RS 1502
1979  1
race: European Touring Car Championship
drivers: Umberto Grano (I) / Eddy Joosen (B)
team: BMW Italia / JUMA (B)
car: BMW 3.0 CSL
result: 3 x 1st

Spark SI 001
1979  28
race: ETCC - 4 uur / hours Nürburgring
drivers: Helmut Kelleners (D) / Herbert Müller (CH)
team: Eggenberger Motorsport (CH)
car: BMW 320i
result: 3rd / 27 laps

NEO 45226
1979 4
race: DRM division II Nürburgring
drivers: Manfred Winkelhock (D)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 320 turbo
result: 3rd / 43 laps

Spark RS 1506
1979 4
race: DRM division II Norisring
drivers: Manfred Winkelhock (D)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 320 turbo
result: 1st / 44 laps

Spark RS 1505
1979 6
race: DRM division II Norisring
drivers: Markus Höttinger (A)
team: Jägermeister / GS Tuning (D)
car: BMW 320 turbo
result: 2nd / 44 laps

Spark RS 1508
1979  26  race: DRM division II Zolder
drivers: Uwe Reich (D)
team: Warsteiner / Team Krebs (D)
car: BMW 320i
result: dns / - laps

NEO 45229
1978  65  race: 4 uur / hours Zandvoort
drivers: Umberto Grano (I) / Toine Hezemans (NL)
team: Luigi racing / BMW Italia (I)
car: BMW 3.0 CSL
result: 1st / 130 laps

Spark RS 1104
1978  50  race: DRM Zandvoort
drivers: Manfred Winkelhock (D)
team: Würth HAT Team (D)
car: BMW 320 turbo
result: 1st / 25 laps
   
including movie


Quartzo Q 3035
1978  57  race: DRM Nürburgring
drivers: Markus Höttinger (A)
team: Fruit of the Loom / GS Tuning (D)
car: BMW 320i
result: 1st / 7 laps

Quartzo Q 3023
1978  58  race: DRM Zolder
drivers: Patrick Neve (B)
team: BMW Belgium / Faltz Alpina Essen (D)
car: BMW 320i
result: 10th / 21 laps

Quartzo Q 3022
1978  59  race: DRM Zolder
drivers: Harald Grohs (D)
team: BMW Austria / Faltz Alpina Essen (D)
car: BMW 320i
result: 3rd / 24 laps

Quartzo Q 3025
1978 .24
race: 6 uur / hours Dijon
drivers: Marc Surer (CH) / Freddy Kottulinsky (S)
team: BMW Schweiz / Eggenberger (CH)
car: BMW 320i
result: 9th / 151 laps

Quartzo Q 3036
1978  2  race: IMSA 100 mijl / mile Sears Point
drivers: David Hobbs (GB)
team: BMW North America / MacLaren BMW Team (USA)
car: BMW 320i
result: 1st / 40 laps

Quartzo Q 3037
1977  50  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Hervé Poulain (F) / Marcel Mignot (F)
team: Hervé Poulain (F) / BMW Motorsport GmbH (D)
car: BMW 320i
result: 9th / 288 laps
  
including movie


Luso
1977  71  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Jean Xhenceval (B) / Pierre Dieudonné (B) / Spartaco Dini (I)
team: Luigi Racing (B)
car: BMW 3.0 CSL
result: 8th / 292 laps

Spark S 1573
1977  72  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Tom Walkinshaw (GB) / Eddie Joosen (B) / Claude de Wael (B)
team: Luigi Racing (B)
car: BMW 3.0 CSL
result: dnf / 46 laps

Spark S 1574
1977  1  race: 4 uur / hours Nürburgring
drivers: Dieter Quester (A) / Gunnar Nilsson (S)
team: Alpina (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: 1st / 27 laps

Spark SG 003
1977 51 race: 6 uur / hours Silverstone
drivers: Ronnie Peterson (S) / Helmut Kelleners (D)
team: Jägermeister / Faltz Alpina Essen (D)
car: BMW 320i
result: 4th / 316 laps

Minichamps MC 400 772351
1977  4  race: DRM division II Nürburgring
drivers: Jörg Obermoser (D)
team: Warsteiner / GS Tuning (D)
car: BMW 320i
result: 6th / 6 laps

Minichamps MC 400 772304
1977  5  race: DRM division II Nürburgring
drivers: Jörg Obermoser (D)
team: Warsteiner / GS Tuning (D)
car: BMW 320i
result: 6th / 6 laps

Quartzo Q 3024
1977  6  race: DRM division II Norisring
drivers: Walter Röhrl (D)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 2002 turbo
result: dnf / 20 laps
   

including movie

Spark SG 038
1977 .7
race: DRM division II Zolder
drivers: Harald Ertl (A)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 2002 turbo
result: dnf / 18 laps


Spark SG 042
1977  8  race: DRM division II Nürburgring
drivers: Peter Schneeberger (D)
team: Fruit of the Loom / Heidegger (FL)
car: BMW 320i
result: 8th / 6 laps

Minichamps MC 400 772308
1977  12  race: DRM division II Zolder
drivers: Marc Surer (CH)
team: BMW Junior Team (D)
car: BMW 320i
result: 1st / 24 laps
 
including movie


Quartzo Q 3020
1977  13  race: DRM round 9 division II Zolder
drivers: Manfred Winkelhock (D)
team: BMW Junior Team (D)
car: BMW 320i
result: 1st / 24 laps
 
including movie


Minichamps MC 400 772313
1977  14  race: DRM round 1 division II Zolder
drivers: Harald Grohs (D)
team: Jägermeister / Faltz Alpina Essen (D)
car: BMW 320i
result: 3rd / 24 laps

Quartzo Q 3021
1977  15  race: DRM division II Nürburgring
drivers: Hans J. Stuck (D)
team: Jägermeister / Faltz Alpina Essen (D)
car: BMW 320i
result: 1st / 7 laps

Minichamps MC 400 772315
1977  21  race: DRM division II Nürburgring
drivers: Ronnie Peterson (S)
team: Hohmann Auto Technik (D)
car: BMW 320i
result: dnf / 3 laps

Minichamps MC 400 772321
1976  41  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Brian Redman (GB) / Peter Gregg (USA) / Hervé Poulain (F)
team: Hervé Poulain (F) / BMW Motorsport GmbH (D)
car: BMW 3.0 CSL turbo
result: dnf / 28 laps

Solido BAM-kit
1976  42  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Harald Grohs (D) / Hughes de Fierlant (B) / Sam Posey (USA)
team: Alpina / BMW Motorsport GmbH (D)
car: BMW 3.5 CSL
result: 10th / 300 laps

Spark S 1562
1976  43  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Dieter Quester (A) / Albrecht Krebs (D) / Alain Peltier (B)
team: Team Schnitzer / BMW Motorsport GmbH (D)
car: BMW 3.5 CSL
result: dnf / 117 laps
   
including movie

Spark S 1570
1976  44  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Jean-Claude Justice (
F) / Jean Bélin (F)
team: A.S.P.M. Tandy (F)
car: BMW 3.5 CSL
result: dnf / 128 laps

Spark S 1571
1976  45  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Tom Walkinshaw (GB) / John Fitzpatrick (GB)
team: Racing Team Hermetite / TWR (GB)
car: BMW 3.5 CSL
result: dnf / 17 laps

Spark S 1567
1976  46  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Peter Brock (AUS) / Brian Muir (AUS) / Jean-Claude Aubriet (F)
team: Team Brock (AUS)
car: BMW 3.5 CSL
result: dnf / 156 laps

Spark B 43502A
1976  95  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Jean-Louis Ravenel (F) / Jean-Marie Détrin (F) / Jacky Ravenel (F)
team: Ecurie Tours Auto (F)
car: BMW 3.0 CSL
result: 24th / 238 laps

Spark S  1569
1976  24  race: 24 uur / hours Daytona
drivers: David Hobbs (GB) / Benny Parsons (USA)
team: BMW North America (USA)
car: BMW 3.0 CSL
result: 10th / 481 laps

Spark TSM 114347
1976  59  race: 24 uur / hours Daytona
drivers: Brian Redman (GB) / Peter Gregg (USA) / John Fitzpatrick (GB)
team: BMW North America (USA)
car: BMW 3.0 CSL
result: 1st / 545 laps

Minichamps MC 430 762959
1976  1  race: European Touring Car Championship
drivers: Jean Xhenceval (B) / Pierre Dieudonné (B)
team: Luigi Racing (B)
car: BMW 3.0 CSL
result: 1st / 5 wins

Spark Endurance-Info.com
1976  2  race: ETCC - Nürburgring
drivers: Claude de Wal (B) / Hughes de Fierlant (B) / Gunnar Nilsson (S)
team: Luigi Racing (B)
car: BMW 3.0 CSL
result: 1st / 27 laps

Spark RS 1207
1976  48  race: DRM division II - Norisring
drivers: Jörg Denzel (D)
team: GS Tuning (D)
car: BMW 2002 Ti
result: dnf / 11 laps

Spark SG 068
1976  55  race: DRM division II - Hockenheim
drivers: Albrecht Krebs (D)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 2002 Ti
result: 4th / 19 laps

Spark RS 1410
1975  91  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers:
Daniel Brillat (F) / Giancarlo Gagliardi (I) / Michel Degoumois (CH)
team: Heidegger Racing Team (FL)
car: BMW 2002 Ti
result: 27th / 252 laps

Spark S 1575
1975  93  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Hervé Poulain (F) / Jean Guichet (F) / Sam Posey (USA)
team: Hervé Poulain / BMW Motorsport GmbH (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: dnf / 77 laps

Solido + kit
1975  25  race: 12 uur / hours Sebring
drivers: Hans J. Stuck (D) / Brian Redman (GB) / Allan Moffat (AUS) / Sam Posey (USA)
team: BMW North America (USA)
car: BMW 3.0 CSL
result: 1st / 238 laps

Minichamps MC 430 752925
1975  2  race: ETCC - Nürburgring
drivers: Helmut Kelleners (D) / Harold Grohs (D)
team: Faltz Alpina Essen (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: 1st / 28 laps

Spark RS 1407
1975  30  race: DRM division I - Norisring
drivers: Hans J. Stuck (D)
team: BMW Motorsport GmbH (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: dnf / 55 laps

Minichamps MC 430 752930
1975  41  race: DRM division I - Hockenheim
drivers: Urs Zondler (CH)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: dnf / ? laps

Spark RS 1101
1975  69  race: DRM division II - Hockenheim
drivers: Jörg Obermoser (D)
team: Warsteiner / GS Tuning (D)
car: BMW 2002 Ti
result: 2nd / 20 laps

NEO
45448
1974  45  race: DRM division II - Norisring
drivers: Helmut Kelleners (D)
team: Jägermeister Racing (D)
car: BMW 2002 Ti
result: dnf / 28 laps

Spark SG 036
1974  50  race: DRM division II - Hockenheim
drivers: Jörg Obermoser (D)
team: GS Tuning (D)
car: BMW 2002 Ti
result: 1st / 18 laps

Spark SG 039
1973  51  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Toine Hezemans (NL) / Dieter Quester (A)
team: BMW Motorsport (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: 11th / 307 laps

Spark S 1562
1973  29  race: 24 uur / hours Nürburgring
drivers:
Niki Lauda (A) / Hans-Peter Joisten (B)
team: Jägermeister / Alpina (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: 1st / 95 laps

Spark SG 004
1973  15  race: 6 uur / hours Nürburgring
drivers: Niki Lauda (A) / Hans-Peter Joisten (B)
team: Jägermeister / Alpina (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: 3rd / 38 laps

Spark CASPA 010
1973  10  race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Toine Hezemans (NL) / Dieter Quester (A)
team: BMW Motorsport (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: 1st / 313 laps
     

including movie

Spark SB 026
1973  17  race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Jean Xhenceval (B) / Willy Braillard (B)
team: Marabout / Luigi Racing (B)
car: BMW 3.0 CSL
result: dnf / ? laps

Spark SB 038
1973  21  race: 24 uur / hours Spa-Francorchamps
drivers: Brian Muir (AUS) / Hans-Peter Joisten (B)
team: Jägermeister / Alpina (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: dnf / 100 laps

Solido 1075
1973  7  race: 6 uur / hours Paul Ricard
drivers: Bob Wollek (F) / Henri Pescarolo (F)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 3.0 CSL
result: dnf / 80 laps

Spark MX 020P
1972  49  race: 24 uur / hours Le Mans
drivers: Hans Heyer (D) / Rene Herzog (D)
team: Team Schnitzer (D)
car: BMW 2800 CS
result: dnf / 70 laps

Spark S 1561
1972  1  race: DRM Championship
drivers: Dieter Basche (D)
team: GS-Tuning (D)
car: BMW 2002 Ti
result: 2 wins / 3rd in championship

NEO 45445
1970  36  race: 24 uur / hours Nürburgring
drivers: Hans J. Stuck (D) / Clemens Schickentanz (D)
team: Koepchen BMW (D)
car: BMW 2002 Ti
result: 1st / - laps

Trofeu 1715
1970  63  race: 300 km Nürburgring
drivers: Günther Huber (A)
team: BMW Alpina (D)
car: BMW 2800 CS
result: 1st / 14 laps

Spark SG 018
1965  4   race: 24 uur / hours - Spa Francorchamps
drivers: Pascal Ickx (B) / Gérard Langlois van Ophem (B)
team: - (B)
car: BMW 1800 TI/SA
result: 1st / 270 laps

Minichamps MC 400 652504